גלה עוד

פורד Platinum Extended – Lightning F150

הטנדר החשמלי הראשון של פורד

הלהיט החשמלי של פורד מגיע אלינו עטור פרסים חשובים ומחמאות רבות מארגוני הרכב החשובים בעולם. פורד היא יצרנית הטנדרים הגדולה בעולם ועתה, עם הלייטנינג החשמלי, היא פורצת דרך ומגיעה ראשונה לשוק עם F-150 כל-חשמלי. 580 כוחות סוס, הנעה כפולה וטווח EPA של 515 ק"מ. העתיד כבר כאן.

עיצוב

ה-F-150 לייטנינג מוביל את המראה המותגי החדש של כל הטנדרים של פורד. בחזית יש גריל גדול עם סמל פורד גאה במרכזו ושתי יחידות תאורה דומיננטיות סוגרות עליו מכל צד. אלא שהלייטנינג החשמלי נבדל מאחיו לוגמי הבנזין והסולר עם תאורת יום DRL בולטת לכל רוחב החזית, זאת כדי שכולם יבינו כי מדובר כאן בטנדר החדשני ביותר על הכביש. חישוקי גלגל 20 אינץ' בצבעים אפור קרבון או 22 אינץ' מבריקים יוצרים אפקט הגעה שאי אפשר יהיה להתעלם ממנו.

בתוך הקבינה המפואר של גרסאות לריאט ו-פלטינום תמצאו קוקפיט דיגיטלי מלא. ממשק מתקדם עם מסך 15.5 אינץ' ולוח מחוונים דיגיטלי 12 אינץ' עשיר במידע ואפשרויות קינפוג. תשבו על מושבי מהודרים עם ריפודי עור יוקרתיים ואפילו תתפנקו על חימום למושבים – גם לאלו שמאחור. עוד בתחום העיצוב – יש תאורת אווירה, גלגל הגה מרופד עור, חלון הזזה אחורי וכל פריט נוחות שאתם עשויים למצא ברכב ממותג פרימיום מוביל.

מהיר כמו ברק

כאשר במשפחה שלך יש אחים עם שמות כמו:"סופר דיוטי" מצפים ממך לעמוד בסטנדרט גבוה למדי.

כדי לעשות זאת, מצויד פורד F-150 לייטנינג בשני מנועים חשמליים, קדמי ואחור, אשר יחדיו מפיקים 580 כ"ס ו-106 קג"מ. ההנעה כפולה קבועה דרך מערכת ההנעה החשמלית החכמה של פורד ואין צורך בתיבת הילוכים או תיבת העברה – כמו בדגמי הבנזין והדיזל.

הכוח מגיע מסוללת ליתיום-יון מתקדמת בעלת קיבולת של 131 קוט"ש (גרסת אקסטנדט שאצלנו). נתוני ה-EPA מלמדים על טווח של עד 515 ק"מ לגרסת לריאט ועד 480 ק"מ לגרסת פלאטינום המהודרת.

כל כך הרבה כוח מתורגם לביצועים ברמה שאינה מוכרת בטנדרים גדולים: מתחת ל-5.0 שניות ל-100 קמ"ש. יכולת העמסה של עד 1 טונה וגרירה במשקל מלא.

יכולת השטח נעזרת במערכת 4X4 מתקדמת וגם נעילת דיפרנציאל אחורית

למערכת החשמלית יכולת לא רק להינות מטעינה אולטרה מהירה בעמדות DC חזקות אלא גם לספק כוח לכלי עבודה דרך שני שקעי כוח בתא הנוסעים ועוד ארבע שקעי כוח בארגז המטען.

התחברו לזרם

הלייטנינג החשמלי הוא קודם כל טנדר עבודה, אבל הוא גם בנוי חזק למי שאוהב לשחק בקשיחות. בסיס הגלגלים ארוך במיוחד ומשתרע על 369 ס"מ המאפשרים לקבל קבינה כפולה מרווחת ומאובזרת ברמה הגבוהה ביותר אבל גם ארגז מטען שימושי המאפשר לקחת ציוד רב לאתר העבודה או את הצעצועים המועדפים עליכם לשטח. אם חשבתם על טיולים, אזי תוכלו לקחת את כל ציוד הקמפינג בקלות ובחניון הלילה ליהנות מאספקת חשמל עוצמתית – כמו בבית – לבידור, תאורה ואפילו בישול וחימום.

דלת תא המטען עם פתיחה חשמלית, יש מדרגת כניסה ותאורת ארגז LED. מי שצריך לגרור יהנה משירותיו של וו גרירה מובנה וכן מהיכולת יוצאת הדופן של הטנדר לאמוד את משקל הנגרר ולהתאים את פעולת הגרירה למשקל – כדי להשיג יעילות מירבית למשימה הזו.

נוחות בעבודה

פורד כיוונה לנוחות ולחווית נסיעה כמו של דגמי ה-SUV המפוארים שלה. לכך הלייטנינג מצויד במושבים סופר נוחים ועם ריפודי עור, בקרת אקלים דיגיטלית רב-אזורית, מסך מולטימדיה גדול 15.5 אינץ' עם ממשק SYNC5 החדש ביותר של פורד המאפשר פיקוד קולי, ממשק של אפל קארפליי ואנדרואיד אוטו וכן שליטה על פונקציות רבות ברכב. בנוסף, מפתח חכם MYKEY שניתן לתיכנות ולהתאמת פרופילים לנהגים שונים עם כיוונים שונים למצב המושבים והמראות, תחנות השמע, הגבלת המהירות, הגבלת הווליום במערכת השמע היוקרתית מבית B&O ועוד.

בנוסף, הלייטנינג מצויד במערכות סיוע ובטיחות אקטיביות מתקדמות ובהן בקרת שיוט אדפטיבית, בלימת חירום אוטונומית, תיקון סטיה מנתיב, פנסי LED אקטיביים עם החלפת אורות אוטומטית, בלימת חירום גם בנסיעה לאחור ועוד מערכות שהופכות את הפורד F-150 לייטנינג לטנדר הראוי לפרסים הרבים שבהם כבר זכה.