גלה עוד

העתיד החשמלי כבר כאן

ה-SUV החשמלי הראשון לבית סקודה מציע גישה חדשה לטכנולוגיה, ביצועים ואחריות סביבתית. עם מראה מסובב ראשים, סקודה אניאק מביאה אנרגיה חדשה לחיי היומיום.

עיצוב

אי אפשר לטעות. אניאק היא חברת כבוד בקו הדגמים המרשים של סקודה. רכב הפנאי הראשון של מותג הרכב הנחשב שנראה ומעוצב בשפת העיצוב הייחודית של סקודה. זה מתחיל מחזית עוצמתית ומודגשת בזכות שבכת חזית גדולה ומצידיה פנסי LED ראשיים וחתימת תאורה שכולם יזהו ממרחק. קו הגג הארוך הוא אופייני לרכבי פנאי מודרניים וזה מודגש עם ספויילר לתא המטען ומסילות גג. חישוקי סגסוגת 19 אינץ מעוצבים ושמשות פרטיות סוגרים לוק עתידני, מינימאליסטי ומתוחכם.

תא הנהג משקף היטב את המסר הסביבתית של סקודה. ריפודי המושבים הנוחים משלב בד יוקרתי עם עור אקולוגי. בסיס הגלגלים הארוך מקנה ל-SUV החשמלי, מרווח פנים גדול מאד וגם נפח תא מטען גדול מאד. 585 ל' שיכולים לצמוח ל-1710ל' עם שורת המושבים שמאחור מקופלת.

חבילת הנוחות עומדת בקנה אחד עם מיטב המותגים שבחזית הטכנולוגיה. בורר מצבי נהיגה המאפשר לבחור 5 מצבי נהיגה שונים. לוח מחוונים דיגיטלי מלא במידה 5.3 אינץ' ולידו ממשק מולטימדיה חדשני עם מסך מגע 10.0 אינץ'. קישוריות לטלפון נייד, הגדרות רבות לתפקודים שונים ברכב וגם מחשב רכב שעוזר מאד לנהל את הנסיעה בדרך היעילה ביותר. עוד תמצאו בקרת אקלים עם דו- אזורי אזורית, כניסה והתנעה ללא מפתח, קיפול מראות חשמלי וניצנוץ בהיר של פנסי LED ראשיים.

חיסכון ובכיף

מנועים חשמליים הם הרבה יותר יעילים בהמרת אנרגיה לכוח הנעה. לכן סקודה אניאק מצויד במנוע אחורי יחיד המפיק 180 כ"ס ו-31 קג"מ. המנוע שתול בפלטפורמה חדשנית של קבוצת VW אשר פותחה במיוחד עבור דגמים חשמליים בקבוצה. אין כאן קיצורי פינות או התאמות משונות. הכוח למנוע מגיע מסוללת ליתיום עם קיבולת של 62 קוט"ש ובזכות צריכת זרם יעילה שבין 15.6 ל-16.6 קוט"ש/100 ק"מ, תוכלו לנסוע בין 393 ל-413 קילומטרים על טעינה אחת. הטווח שבהחלט מספיק לנסיעה יומיומית בעיר ולנסיעות בינעירונית יכול לקבל הארכה מהירה בזכות טעינה מהירה של עד 50 קו"ט מעמדת DC מהירה. למרות הממדים ההנעה החשמלית חזקה מאד ומאיצה את הסקודה איניאק ל-100 קמ"ש ב-8.7 שניות בלבד ולמהירות מירבית של 160 קמ"ש. דלק? אתם יכולים לשכוח מזה.

בטיחות אקטיבית ומערכות סיוע

כצפוי בסקודה אין כאן וויתורים על חבילת בטיחות מקיפה. 6 כריות אוויר ומערכות בקרת יציבות ואחיזה. כמו גם ציון מצטיין במבחני ריסוק NCAP של 5 כוכבים ו-94% הגנה על הנוסעים ברכב. בנוסף מצויידת האניאק במערך סיוע לנהג ובטיחות אקטיבית. זה מפחית מאד מהעומס של הנהיגה היומיומית ומהווה כמו מעגל בטיחות אלקטרוני סביב הרכב. המערך כולל בקרת שיוט אדפטיבית עם סייען פקקים, בלימת חירום אוטונומית המתריאה על סכנת התנגשות ואף בולמת בעצמה אם הנהג אינו נוקט בשום פעולה. תיקון אקטיבי של סטיה מנתיב יצמצם את הגורם מספר 1 של תאונות דרכים בישראל ויש גם עוגני ISOFIX לחיבור חזק ובטוח של מושבי ילדים. תאורת LED מלאה כמו גם חיישני אורות וגשם מוספים המון לראות מצוינת החוצה ותורמים לא רק לבטיחות אלא גם לחווית נסיעה ברמה הגבוהה ביותר.