גלה עוד

טכנולוגיה עילית הנעה חשמלית

מרצדס EQB דגם הפנאי פרמיום החשמלי עשיר במראה הייחודי של משפחת דגמי EQ החשמליים של מרצדס. רכב פנאי מהודר וחשמלי עם 5 או 7 מושבים (בהתאם לגרסה). , אזור מטען נדיב וכמובן ממשק MBUX שיעלה את חווית הנסיעה החשמלית שלכם לרמה אחרת.

עיצוב

אין הרבה מכוניות שמסוגלות לשכנע אתכם כבר ממבט ראשון. גריל קדמי שהוא פאנל שחור ומבריק התחום בחלקו העליון על ידי פס LED דקיק ולבן ומצדדיו עם שני פנסים עוצמתיים. אותו קו אור דקיק קיים גם מאחור, באדום, כדי ליצור חתימת תאורה ייחודית לדגם הפנאי החשמלי של מרצדס.

מן הצד מקבלת ה-EQB את המראה הנכון בעזרת חישוקי אלומיניום 18 אינץ', שמשות פרטיות כהות וגם מסילות גג שחורות. זאת בנוסף, לחיפוי לבתי הגלגלים וסביב חצאית הרכב ותחתית הפגושים הקדמי והאחורי. כל מה שעושה היום את המראה של SUV מודרני ומתקדם ועם זהות מלאה של דגמי EQ החשמליים של מרצדס.

תא הנוסעים עשיר ביותר ומפרגן למורשת הפאר של המותג. ריפודי המושבים משלבים ARTICO ובד יוקרתי בשני גווני צבע. דיפוני התא עם עיטורי ספיראלה מעוצבים כשאת חווית הנסיעה עושים לנעימה במיוחד שטיחים יוקרתיים מבודדי רעש וגג שמש פנורמי.

הנהג נהנה מקוקפיט דיגיטלי מלא ולוח מחוונים שניתן להתאמה אישית. לצידו מסף מולטימדיה 8 אינץ' עם ממשק MBUX הנהדר של מרצדס המאפשר הפעלה קולית ושליטה מלאה בפונקציות הרכב הרבות ובכללן בקרת אקלים רב אזורית, מערכת שמע פרימיום מבית BURMASTER, סייען חניה ועוד.

כוח ועוצמה

רכב פנאי חשמלי מהודר כמו מרצדס MQB מגיע עם ציפיות לביצועים ויכולת. זו אכן מסופקת ובמידה נדיבה משני מנועים חשמליים, אחד לכל סרן היוצרים הנעה כפולה קבועה אשר מבטיחה יכולת שאין שניה לה בכל תנאי הדרך. הנהג יכול לבחור בין 4 מצבי הנעה – בהתאם לדרישות.

תפוקת שני המנועים עומדת על 228 כ"ס וכ-40 קג"מ ואלו מספקים ביצועים מרשימים עם תאוצה של 8 שניות בלבד ל-100 קמ"ש ומהירות מירבית של 160 קמ"ש.

הכוח החשמלי מגיע מסוללת ליתיום מתקדמת בעלת קיבולת של 66.5 קוט"ש. אפשר לטעון את הסוללה בטעינה ביתית חזקה של עד 11 קו"ט או טעינה מהירה, DC, של עד 100 קו"ט. בתלות בתנאי הנהיגה ורמת האבזור, טווח הנסיעה המירבי יהיה בין 460 ל-503 קילומטרים (WLTP).

בטיחות אקטיבית ומערכות סיוע

מרצדס EQB מספקת מקום בטוח למשפחה ולהרפתקאות המשותפות לכם. ככזו היא מציעה 7 כריות אוויר, עוגני ISOFIX למושבי בטיחות לילדים וכמובן מערכות בטיחות חכמות ואקטיביות אשר מסוגלת להתריע בפני סכנות ואף להגן עליכם, במצבים מסוימים, ממשתמשי דרך אחרים. כך שה-EQB מצוידת בהתרעה קולית להולכי רגל, בלימת חירום אוטונומית, החלפת אורות גבוהים אוטומטית, התרעת רכב בשטח מת, תיקון סטיה מנתיב ואפילו חיישנים לאי חגירת חגורות בטיחות. בנוסף, משטח טעינה אלחוטי לניידים תומכים וממשקי קארפליי ואנדרואיד יעשו את התקשורת החוצה לבטוחה וללא הסחות דעת מסוכנות.